Wyślij sms o Treści Decyzja na Numer 7243

dlaczego wróżka zębuszka zabiera zęby

70 887 75 03 wew 149

Wyszukany temat: dlaczego wróżka zębuszka zabiera zęby

Dlaczego Wróżka Zębuszka zabiera zęby?

Każde dziecko oczekuje z niecierpliwością wizyty Wróżki Zębuszki. To ona przynosi w zamian za ząbek mały upominek. Dlaczego jednak tak się dzieje? Dlaczego Wróżka Zębuszka zabiera zęby?

Powodem jest tradycja i wierzenia ludowe. Dawniej wierzono, że ząbkie miały magiczną moc i było to coś więcej niż tylko zwykły ząbek. Wierzono, że ząbki przynoszą szczęście i chronią przed chorobami. Były one także uważane za talizman przynoszący powodzenie i radość.

Dlaczego zatem zęby zabiera Wróżka Zębuszka? Otóż, wierzono, że ząbki powinny być usunięte z domu, aby nie przyciągały złych duchów lub chorób. Ponadto, wierzy się, że zęby Wróżka Zębuszka zbiera, ponieważ zrobi z nich szczególną biżuterię lub inne magiczne przedmioty.

Dziś niektórzy rodzice nadal praktykują tę tradycję i zachęcają dziecko do odkładania ząbków pod poduszkę, aby następnie zastąpił je upominkiem Wróżka Zębuszka. Dla dziecka jest to miłe zaskoczenie i dodatkowa motywacja do dbania o swoje zęby.

Podsumowując, zabieranie ząbków przez Wróżkę Zębuszkę to tradycja związana z wierzeniami ludowymi. Dzisiaj jest to miłe zaskoczenie dla dziecka, które dodatkowo motywuje do dbania o swoje zęby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj
Szukaj
Najnowsze posty
Wyślij sms o Treści Decyzja na Numer 7243
70 887 75 03 wew 149