Wyślij sms o Treści Decyzja na Numer 7243

tarot jakie karty

70 887 75 03 wew 149

Wyszukany temat: tarot jakie karty

Tarot – jakie karty?

Tarot jest formą wróżenia, która opiera się na interpretacji kart. W zależności od sposobu układania kart oraz od ich znaczenia, można odczytać przyszłość czy też odkryć tajemnice przeszłości. Jednak aby zacząć korzystać z tarota, należy znać podstawowe karty oraz ich znaczenia.

W tarocie znajduje się 78 kart, które dzielą się na dwie grupy – Arkana Wielkie i Arkana Małe. Arkana Wielkie składają się z 22 kart, natomiast Arkana Małe – z 56 kart, które dzielą się na cztery grupy: karty Wands (Kije), karty Cups (Kielichy), karty Swords (Miecze) i karty Pentacles (Monety).

Karty Arkana Wielkie to karty o większym znaczeniu symbolicznym, które ukazują procesy życiowe. Znajdują się wśród nich takie karty jak Młody Mag (The Magician), Wyrocznia (The High Priestess), Cesarski (The Emperor), Wieża (The Tower) czy Świat (The World). Każda z tych kart reprezentuje różne aspekty życia, takie jak władza, przeznaczenie, wiedza czy duchowość.

Karty Arkana Małe, czyli karty cyfrowe, to karty bardziej szczegółowe, które opisują konkretne sytuacje z życia. Znajdują się wśród nich karty m.in. Asa Kijów (Ace of Wands), Dwóch Mieczy (Two of Swords) czy Piątki Kielichów (Five of Cups). Każda z tych kart opisuje inny aspekt życia, np. karty Wands opisują nasze cele i marzenia, karty Cups – uczucia i emocje, karty Swords – problemy i wyzwania, a karty Pentacles – naszą sytuację materialną.

Aby poznać tarot i nauczyć się korzystać z kart, warto zacząć od nauki znaczenia poszczególnych kart. Można to zrobić na przykład poprzez studiowanie książek o tarocie, udział w kursach czy też korzystanie z aplikacji na smartfony.

Ważne jest również, aby podczas korzystania z tarota pamiętać o tym, że to nie karty decydują o naszym życiu, a jedynie pomagają nam w odkrywaniu przyszłości czy też w lepszym zrozumieniu siebie i swojego świata wewnętrznego. Przyjemne korzystanie z tarota!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj
Szukaj
Najnowsze posty
Wyślij sms o Treści Decyzja na Numer 7243
70 887 75 03 wew 149