Wróżby z liczb
Wyślij sms o Treści Decyzja na Numer 7243

Wróżby z liczb

70 887 75 03 wew 149

Nic na świecie nie charakteryzuje się takim uporządkowaniem, jak świat liczb. Nie ma w nim miejsca na żadne odstępstwa od z góry narzuconych reguł. Matematyka, jako dziedzina nauki zajmująca się tym niesamowicie uporządkowanym światem liczb, od wieków przyciągała rzesze inteligentnych ludzi, którzy potrafili w zwykłych układach liczb dostrzec coś niezwykłego.

W ten sposób powstawały najistotniejsze dla ludzkości wynalazki, co jednoznacznie uznało matematykę za niewątpliwą królową nauk ścisłych. Choć dla wielu osób matematyczne arkany stanowią zbiór zbyt skomplikowanych reguł, to jednak są ludzie, którzy jak ryba w wodzie, czują się w świecie liczb i niemających końca obliczeń.

W pewnym okresie czasu, grono wielbicieli liczb powiększyli też wróżbici, magowie i czarodzieje, którzy w zestawie dowolnych cyfr potrafili odczytać przekaz niewidoczny dla zwykłych ludzi. Wróżby z liczb powszechnie nazywane są numerologią, lub cyfrologią. Jej znajomość pozwala na prognozowanie przyszłości i obecnej sytuacji na podstawie danego ciągu cyfr. Przedmiotowe wróżby wychodzą z założenia, że każdy obiekt, któremu przyporządkowano określoną liczbę, jest z nią ściśle powiązany, więc ostatecznie to ona wpływa na jego los. Wprawdzie naukowcy z rezerwą podchodzą do zasad i znaczenia numerologii, określając ją jako pseudonaukę, która w rzeczywistości nie posiada żadnego racjonalnego wytłumaczenia. Jednakże zwolennicy tego rodzaju wróżb są w pełni przekonani o ich ogromnej wartości.

Przedmiotem numerologii nie są wyłącznie liczby, ale również nazwy własne, które zgodnie z przyjętymi regułami zamienia się na ciągi liczb poprzez przyporządkowanie literom alfabetu konkretnych wartości, a następnie ich dodanie do siebie. Cyfrologia zakłada, że nic na świecie nie dzieje się przypadkowo. Data urodzin, miasto lub kraj, w którym nastąpiły narodziny, bezwzględnie wpływają na nasze całe życie. Nauka zna także odłamy tej dziedziny wróżbiarstwa, które zajmują się określeniem, czy para ludzi pasuje do siebie wzajemnie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *