Wyślij sms o Treści Decyzja na Numer 7243

wróżka zębuszka skąd pochodzi

70 887 75 03 wew 149

Wyszukany temat: wróżka zębuszka skąd pochodzi

Wróżka zębuszka – skąd pochodzi?

Wróżka zębuszka to postać, która z pewnością zna każde dziecko na świecie. Kiedy traci się ząb, wróżka przychodzi w nocy i zostawia pod poduszką drobną niespodziankę. Ale skąd właściwie pochodzi ta postać, która towarzyszy nam od pokoleń?

Tradycja wróżki zębuszka pojawiła się w Wielkiej Brytanii i Irlandii w XVIII wieku. Wówczas dzieciom mówiono, że gdy wypadnie im ząb, muszą go schować pod poduszką i czekać na wróżkę z zębuszka. Ta przyleciała w nocy i zamieniła ząb na drobną monetę. W Ameryce Północnej tradycja zyskała popularność w XIX wieku, a dzisiaj jest znana na całym świecie.

Są różne wersje opowieści o wróżce zębuszka. Czasami nazywa się ją zębuszkowa wróżka, a w innych krajach ma zupełnie inne imiona. W Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej jest to Ratoncito Pérez, w Rosji – Zubi Babai, a w Chinach – Mała Mycka.

Choć tradycje związane z wróżką zębuszką różnią się w różnych krajach, to w każdym z nich dziecko traci ząb z powodu zmian w organizmie. Ząbki wypadają, aby zrobić miejsce dla nowych, trwałych zębów, a wróżka zębuszka pojawia się, aby umilić maluchom czas oczekiwania na nowy ząb.

Podsumowując, wróżka zębuszka to postać znana na całym świecie, która pojawia się, gdy dziecko traci ząb. Choć tradycje związane z wróżką zębuszką są różne w różnych krajach, to wszędzie dziecko czeka na nią z niecierpliwością, a wróżka zawsze zostawia drobną niespodziankę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj
Szukaj
Najnowsze posty
Wyślij sms o Treści Decyzja na Numer 7243
70 887 75 03 wew 149